Bernard-Henry Lévy, Sean Penn, Salman Rushdie, Sting: Oroszországot rá kell kényszeríteni a háború befejezésére
A négy híresség 10 pontban foglalja össze, mit tartanak szükségesnek ahhoz, hogy véget érhessen a háború.
A négy híresség 10 pontban foglalja össze, mit tartanak szükségesnek ahhoz, hogy véget érhessen a háború.
A brit kulturális élet meghatározói alakjai nyílt levélben biztosítják támogatásukról a Színház- és Filmművészeti Egyetem hallgatóit.
A világhírű indiai születésű brit író is kifejezte szolidaritását a Színház- és Filmművészeti Egyetem hallgatóinak.
Salman Rushdie, Hari Kunzru és Slavoj Zizek is megdöbbent azon, hogy az osztrák író kapta a díjat.
Blaszfémia vádjával azóta tucatnyi embert öltek meg, a szabad véleménynyilvánítás nemegyszer halálos bűnné vált.
Az iráni állami médiumok 600 ezer dollárt adtak hozzá a Salman Rushdie brit író fejére kitűzött vérdíjhoz, így már 3,9 millió dollár, vagyis több mint 1 milliárd forint jár annak, aki megöli a Sátáni versek című könyv szerzőjét - közölte a Reuters hírügynökséggel egy iráni tisztségviselő.
A szigorú biztonsági intézkedéseket a megnyitó díszvendége, Salman Rushdie miatt rendelték el. A brit-indiai író a véleményszabadság fontosságáról beszélt.
Salman Rushdie vasárnap átvette Dánia legrangosabb irodalmi elismerését. Odensében azonban rá is, és Mária hercegnére is rendőrök vigyáztak.
A PEN/Pinter-díjban mindig megosztva részesül egy brit és egy más nemzetiségű író. Salman Rushdie-t rendkívüli irodalmi munkásságáért, valamint a szólásszabadság iránti elkötelezettségéért díjazzák.
Salman Rushdie brit-indiai írónak ítélték oda a legjelentősebb dán irodalmi elismerést, a Hans Christian Andersen Irodalmi Díjat.
Békét kötött egymással Salman Rushdie és John le Carré. A két világhírű író 15 évvel ezelőtt a szólásszabadsággal és a vallási türelemmel kapcsolatos nézeteltérései miatt veszett össze.
Halállal fenyegették meg a szervezőket, s ezért törölték a kedden zárult dzsaipúri irodalmi fesztivál programjából a konzervatív muszlimok körében élesen bírált Salman Rushdie beszédét, amelyet az indiai származású brit író videohívás segítségével intézett volna az érdeklődőkhöz.
Törölték Salman Rushdie, Az éjfél gyermekei és a Sátáni versek írójának Facebook-profilját. Hiába bizonyította az útlevelével, hogy ő valóban a híres író, a közösségi oldal csak akkor reagált, amikor a Twitteren is megszellőztette a történetet.
Salman Rushdie szeptember 15-én kezdett csiripelni a Twitteren: bejegyzéseire azonnal felfigyeltek rajongói. Mára nyilvánvalóvá vált, hogy elkapta a gépszíj. Kevesebb mint egy hónap alatt közel 500 hozzászólást írt, magánéletének apró mozzanatait is megosztva a nagyvilággal.
A legnagyobb titokban forgattak filmet Salman Rushdie indiai születésű író Az éjfél gyermekei című regényéből, a munkálatok a napokban értek véget Srí Lankán.
Salman Rushdie könyvet ír élete halálos fenyegetettségben eltöltött évtizedéről. Az író erről az atlantai Emory Egyetemen beszélt, ahol a héten kiállítás nyílik kézirataiból, leveleiből és fotóiból.
A világhírű író, Salman Rushdie csaknem tíz év után 2007. november 29-én ismét Budapestre érkezett, Shalimar bohóc című regényének magyar nyelvű kiadása alkalmából. Rushdie-ra a Sátáni versek miatt Khomeini ajatollah egyházi átkot, fatvát mondott ki, felszólítva a világ muzulmánjait, hogy „istengyalázó” könyve miatt öljék meg. Bár a fatvát nem vonták vissza, több évi szigorú őrizet után Sir Salman ma már viszonylag szabadon él és utazik.